20 مه 2019

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی نیز از جمله مواردی است که باید توسط متخصص آن صورت گیرد تا تمام معیار ها و نیاز های مخاطب را در نظر گرفته و رفع کند.از محبوبترین سبک های دکوراسیون داخلی می توان سبک دکوراسیون مدرن ، سبک دکوراسیون سنتی خاورمیانه ، سبک دکوراسیون مینیمال ،سبک دکوراسیون صنعتی ، سبک دکوراسیون سنتی غربی ، سبک دکوراسیون انتقالی ، سبک دکوراسیون مدیترانه ای ، سبک دکوراسیون کلاسیک را نام برد.
در زیباسازی نما از انواع مصالح چه طبیعی و چه مصنوعی استفاده می شود. یکی از موارد ی که در زیباسازی نما کاربرد دارد و چندین سال است که طرفدارانی پیداکرده دیوار سبز است.
دیوار سبز یا دیوارزنده دیواری است که بخشی از آن یا کل آن پوشش گیاهی است. دیوار سبز همچنین دیوار زنده،دیوار زیستی، باغ‌های عمودی یا با نام علمی دیوارهای پیچیده گیاهی عمودی نامیده می‌شوند.
دیوار سبز برپایه شرایط ممکن در محیط داخل یا خارج از ساختمان اجرا می گردد. هم چنین روشهای مختلفی وجود دارد که می‌توان دیوار سبز را در ابعاد متفاوت برای فضا سازی محوطه داخلی یا نمای خارجی ساختمان استفاده کرد. سیستم آبیاری اغلب دیوارهای سبز از یک قاب، سلول‌ها و کانال ‌های آبیاری تشکیل شده است. خاک به عنوان یک ماده هادی در گلدان‌ها عمل می‌کند.
دیوار سبز بسیار زیبا ست؛ کاربرد آن‌ها در کنار روف گاردن نمای دل نشینی را ایجاد می‌ کند که صرف نظر از مزایای زیست‌ محیطی آن، همه از آن لذت می برند. در این سیستم گیاه روی سطح نمای ساختمان حرکت می‌کند. گیاه رونده یا پیچ در حالیکه ریشه دربستر خاکی زمین دارد از دیوار ساختمان بالا می‌رود. نماهای سبز به دو دسته تقسیم می‌شوند: نماهای سبز سنتی ، دو پوسته یا پوسته سبز
به تازگی برای نمای سبز سازه‌ای حمایت‌کننده هم در ایجاد می کنند. در این حالت قالب ساده‌ای به صورت داربست به دیوار بنا وصل شده و به عنوان تکیه‌گاه برای گیاه خزنده و با لا رونده مانند مو، پاپیتال و… عمل می‌کند.

دیوار سبز می‌تواند به نمای ساختمان، نرده و ستون‌ها بچسبد و یا به صورت ساختار مستقل باشد. داربست نمای سبز ممکن است از جنس‌های مختلفی مثل چوب، فلز، توری، سیم‌های کابلی و … باشد.

Post a comment