01 جولای 2019

اجرای آبنما

یکی از پارامتر هایی که در طراحی فضا و روف گاردن می تواند مورد استفاده قرار بگیرد استفاده از آبنما است. استفاده از آبنما در روف گاردن به زیباتر شدن محیط کمک می کند. یکی از مزایایی که آبنما دارد این است که به خنک شدن فضا بسیار کمک می کند. صدایی که آبنما ایجاد می کند بسیار دلنشین است. شنیدن صدای آب سبب ایجاد احساس آرامش در افراد می شود و انسان را از خستگی و استرس دور می کند. استفاده از این طراحی سبب ایجاد شور، تحرک، آرامش و سرخوشی می گردد.

آبنما ها می توانند در مقیاس های بزرگ و کوچک اجرا شوند و این امر به میزان فضای در دسترس شما بستگی دارد. برای فضا های روف گاردن می توان از انواع آبنما ها با طراحی مختلف استفاده کرد. برای فضا های کلاسیک می توان از مدل های کلاسیک و برای فضا های مدرن از آبنما های با طراحی مدرن استفاده کرد.

از انواع آبنما های موجود می توان به آبنمای دیواری، آبنمای کلاسیک، آبنمای مدرن، آبنمای صخره ای، آبنمای پرده ای، آبنمای سنگ طبیعی و … اشاره کرد.

اجرای آبنما ها با محدودیت کمی برخوردار است و می توان از آن ها در رستوران ها ، حیاط منازل ، روف گاردن ، فضا های باز ، لابی هتل ها و مجتمع ها و … استفاده کرد.

در اجرای آبنما می توان از نور پردازی نیز کمک گرفت. استفاده از نور در اجرای آبنما سبب زیبایی دو چندان فضا می گردد و جریان آب را بیشتر در معرض دید قرار می دهد. استفاده از گیاهان و سنگ ها نیز سبب می شود که فضای طبیعت به مقدار بیشتری به نمایش گذاشته شود.

اجرای آبنما برای استفاده در روف گاردن نیازمند دقت و توجه است. با توجه به اینکه آب می تواند به فضای داخلی ساختمان نفوذ کند، بنابراین لازم است که اجرای این طرح توسط افراد متخصص صورت پذیرد. نکته ای که بسیار حائز اهمیت است این است که قبل از اجرای آبنما، عایق بندی به طور کامل صورت پذیرد. عایق بندی اصولی از نفوذ رطوبت جلوگیری می کند.

Post a comment