01 جولای 2019

رنگ ها در طراحی داخلی

رنگ ها در زندگی انسان نقش بسیار مهمی دارند. رنگ ها بر احساسات انسان ها تاثیر می گذارند، بنابراین انتخاب رنگ مناسب در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار پر اهمیت است.

رنگ ها به صورت گرم و سرد هستند. رنگ های گرم به رنگ قرمز و نارنجی و رنگ های سرد به رنگ سبز و آبی نزدیکند. رنگ ها اثرات متفاوتی را در انسان به وجود می آورند. می توانند سبب ایجاد احساس شادی، احساس خستگی، غم، احساس امنیت و آرامش، اشتها و … در انسان شوند.

تاثیر بسزای رنگ ها در تغییر روحیه افراد سبب شده است که برای طراحی دکوراسیون داخلی با توجه به مکان مورد نظر از رنگ متناسب با آن فضا استفاده شود. در انتخاب رنگ ها باید به این نکته توجه شود که برای استفاده از یک رنگ باید از رنگ های مکمل آن کمک گرفته شود.

در انتخاب رنگ مناسب برای طراحی دکوراسیون داخلی باید نکاتی در نظر گرفته شود. اولین نکته در نظر گرفتن فعالیتی است که قرار است در اتاق مورد نظر انجام پذیرد. دومین نکته توجه به میزان متراژ است که انتخاب رنگ مناسب سبب می شود که فضا بزرگ تر و یا کوچک تر نشان داده شود. رنگ های روشن سبب بزرگ نشان دادن و رنگ های تیره سبب کوچک نشان دادن مکان مورد نظر می گردد. در انتخاب رنگ باید به سبک طراحی محیط، رنگ دیوار ها و کف پوش ها، سن و جنسیت افراد دقت شود.

برای انتخاب دیوار ها و کف پوش ها بهتر است از رنگ های ملایم استفاده شود. استفاده از رنگ های ملایم سبب می شود که بتوان برای انتخاب رنگ وسایل از انواع رنگ ها کمک گرفته و این کار دامنه انتخاب رنگ را برای اثاثیه منزل گسترش می دهد.

در انتخاب رنگ ها بهتر است فقط از ترکیب چند رنگ در کنار هم استفاده شود. استفاده بیش از حد رنگ ها ظاهری نامناسب را ایجاد کرده و سبب ایجاد حس آشفتگی در افراد می شود.

هنگام انتخاب رنگ پرده، فرش و تابلو ها از رنگ هایی کمک بگیرید که در طراحی دکوراسیون داخلی خانه استفاده شده است.

انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب

با توجه به اینکه اتاق خواب محلی برای استراحت افراد است، بنابراین برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب ها باید از رنگ هایی استفاده شود که به ایجاد حس آرامش در افراد کمک می شود. برای این کار استفاده از رنگ های ملایم توصیه می شود.

مورد دیگر توجه به سن و جنسیت افراد است. رنگ های صورتی به روحیات خانم ها و رنگ های آبی به روحیات آقایان نزدیک تر هستند.

Post a comment