22 سپتامبر 2019

انتخاب رنگ اتاق خواب

انتخاب رنگ در همه ی موارد مربوط به زندگی بسیار مهم است از رنگ لباس گرفته تا رنگ اتاق و محیط هایی که برای کاربردهای مختلف د رنظر می گیریم همه در روحیات و عملکرد ما تاثیرگذار هستند. حال می خواهیم در این مقاله در مورد انتخاب رنگ برای اتاق خواب موضوعاتی را بیان کنیم.
علم روانشناسی رنگ‌ها برای کمک به انسان‌ها، د رانتخاب و گزینش رنگ مناسب اتاق خواب موضوعاتی را بیان می کند.

رنگ اتاق خواب در دکوراسیون داخلی

به طور معمول اتاق خواب آخرین محیطی است که افراد درآن چشمانشان را بسته، و اولین منظره ایست که پس از بیدار شدن به چشم می بینند. به همین دلیل رنگ اتاق خواب تاثیر به سزایی روی خواب و اخلاقیات افراد دارد. بنابراین به برررسی تاثیر رنگ ها روی رفتار اشخاص می پردازیم.
بهترین رنگ ها برای اتاق خواب رنگ های آبی، زرد، سبز، نقره‌ای و نارنجی هستند. زیرا برطبق نظر روانشناسان انواع رنگ آبی احساس آرامش در افراد ایجاد می کند و سبب بالا رفتن کیفیت خواب می شود و میزان کابوس‌های شبانه کاهش می‌ یابد. رنگ زرد رنگی گرم و آرامبخش است افرادی که اتاق ‌هایی به رنگ زرد دارند سریعتر خوابشان می‌ برد. رنگ سبز میزان کیفیت و کمیت خواب را افزایش می دهد. سبز های روشن بهترین گزینه‌ ها برای اتاق خواب می باشند. رنگ نقره‌ای هم شیک است و هم سبب می شود سریع‌ به خواب بروید. رنگ نارنجی گرم است و علاوه بر به هضم غذا و بهبود عملکرد معده کمک می کند و در بهتر خوابیدن نیز موثر است.


رنگ هایی که برای اتاق خواب توصیه نمی شوند رنگهای بنفش، قهوه‌ای، قرمز، طلایی، خاکستری می باشند. با رنگ بنفش احتمال دیدن کابوس زیاد می شود. رنگ قهوه ای ایجاد افسردگی به فرد القا میکند. رنگ قرمز میزان هیجانات را بالا برده و موجب کم خوابی می شود. رنگ طلایی افراد را به یاد بدهی هایشان می اندازد. رنگ خاکستری ایجاد غم می کند.
برای طرح سوالات بیشتر د رمورد دکوراسیون داخلی می توانید با آپادیزاین در ارتباط باشید. آپادیزاین همچنین طراحی و اجرای روف گاردن و همچنین طراحی و اجرای نما را با بالاترین کیفیت ارائه می نماید.

Post a comment