22 سپتامبر 2019

راه های کاهش آلودگی هوا

یکی از معضلاتی که در جامعه ی شهری وجود دارد و سبب آزار و اذیت، بیماریهای بسیار در افراد می شود، آلودگی هواست. آلودگی هوا بر سلامت تمام اقشار جامعه تاثیر منفی گذاشته و سلامت افراد را تهدید می کند. تمامی ارگان ها، سازمان ها و ادارات دولتی و غیر دولتی همواره در پی راه حلی برای کاهش آلودگی هوا بوده و راه حل هایی را جهت اجرا ارائه می نمایند.
راه حل هایی مانند استفاده از تکنولوژی سلول سوختی به جای سوخت بنزینی، کاربرد بیشتر از خودروهای برقی، جلوگیری از هدر رفتن سوخت، کاهش زمان استفاده از خودرو، تغییر الگوهای رفت و آمد، چک کردن خودرو و کارکرد آن در شرایط مطلوب، خرید خودروهای کم مصرف تر، ترویج فرهنگ استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، ترویج فرهنگ دوچرخه سواری، تغییر روش زندگی، انجام کارهای ممکن بصورت دورکاری، عدم کاربرد و یا کاهش استفاده از مواد شیمیایی خطرناک، استفاده بیشتراز انرژی خورشیدی و ایجاد باغچه و فضای سبز حتی در حجم خیلی کوچک، اجرای دیوار سبز و خیلی راه حل های دیگر برای کاهش آلودگی هوا پیشنهاد شده است.

آیا بام سبز و دیوار سبز تاثیری در کاهش آلودگی دارد؟

به طور قطع می توان گفت بام سبز و دیوار سبز خیلی در کاهش آلودگی هوا موثر است. زیرا هر یک گیاه یا درختی که در منزل، پشت بام و یا روی دیوارهای ساختمان رشد می کند مقداری از آلودگی هوا را به خود جذب می کند و از این طریق به کاهش آلودگی کمک می کند. زمانیکه حجم این فضای سبز به اندازه ی محیط یک پشت بام باشد در نتیجه حجم بیشتری آلودگی را جذب می کند. اجرای بام سبز علاوه بر کاهش آلودگی مزایای دیگری از جمله زیبایی بصری، ایجاد محیطی برای تفریح و استراحت و …. را دارد.
آپادیزاین مجری طرح های بام سبز و روف گاردن می باشد. این مجموعه تمامی امور مربوط به دکوزاسیون داخلی و اجرای نمای بیرونی را به بهترین نحو انجام می دهد.

 

Post a comment